Szorstkie Cyfry MONTESSORI 0-9 – drukowane

• 10 płytek drewnianych o wymiarach 10 x 15 cm
  • cyfry 0-9
  • czcionka ARIAL
  • kolor płytki: zielony („list w butelce”)
  • kolor cyfry: neutralny beż
  • faktura samej cyfry: papier ścierny o gradacji 240
  • płytka: sklejka drewniana o grubości 3 mm
  • farby i lakiery użyte do pomalowania płytek z atestami bezpieczeństwa dla alergików i dzieci

Opis

SZORSTKIE CYFRY MONTESSORI to jedna z podstawowych pomocy naukowych dla dzieci rozpoczynających przygodę z nauką liczenia.
Przedstawiają dziecku graficzny zapis cyfr, dziecko pracując z szorstkimi cyframi uruchamia jednocześnie wiele zmysłów i rozpoczyna proces treningu pamięci mięśniowej dla nauki pisania.
Dzięki temu, że cyfra wykonana jest z szorstkiego papieru, wodząc po niej palcem (zgodnie z kierunkiem w jakim pisze się tę cyfrę) dziecko rozpoznaje jej kształt poprzez dotyk; równocześnie śledzi wzrokiem kształt cyfry oraz słyszy jej dźwięk (wypowiadany przez dorosłego).
Cyfr używa się także do oznaczania i porównywania ilości np. kasztanów, klocków, samochodów.

Szorstkie Cyfry MONTESSORI 0-9 - drukowane